Drewniana tabliczka z numerem domu – zrób to sam!

Własnoręcznie wykonane elementy aranżacji domu i otoczenia to sposób, by wyróżnić się kreatywnością oraz talentem. Jednym z prostych gadżetów, które możesz zrobić samodzielnie, jest drewniana tabliczka z numerem domu na ogrodzenie lub ścianę. Jednak zanim rozpoczniesz pracę, musisz przygotować wszystkie niezbędne narzędzia. Sprawdź, co będzie Ci potrzebne!

Drewniana tabliczka z numerem domu –projekty i metody

Drewno to wdzięczny w obróbce surowiec o wszechstronnym zastosowaniu. Najczęściej to właśnie ono jest stosowane do urządzania domu, podwórza i ogrodu. Jego naturalny kolor oraz rysunek słojów przywodzą na myśl domowe ciepło i doskonale współgrają z wieloma stylami aranżacji. Wykorzystaj ten niezwykły potencjał i stwórz wyjątkową tabliczkę, która sprawi, że twój dom będzie się wyróżniał na tle innych.


Tabliczka adresowa drewniana może powstać na wiele sposobów. Zastosowanie określonych narzędzi w dużej mierze zależy od tego, na jaki projekt się zdecydujesz. Skorzystaj z własnej wyobraźni lub zasięgnij inspiracji, na przykład online, by stworzyć wizualizację tabliczki. Zastanów się, czy drewno będzie jedynym wykorzystanym materiałem. Niektórzy preferują przytwierdzenie do deski ozdobnych cyfr i liter z tworzywa sztucznego lub mosiądzu. Wybór należy do Ciebie.


Ciekawym pomysłem jest wycięcie samych cyfr i przymocowanie ich do ogrodzenia lub ściany – w tym projekcie nie ma potrzeby uwzględniania deski, która posłużyłaby za tło numeru. Inna propozycja to ażurowy wzór, który zawiera liczbę wpisaną w figurę lub motyw roślinny. Tego rodzaju tabliczka wymaga wiele pracy, lecz z pewnością zachwyci sąsiadów. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest numer wyżłobiony w desce lub przytwierdzony do jej powierzchni.

Jak powstaje tabliczka?

Co jest potrzebne, aby powstała drewniana tabliczka z numerem domu na ogrodzenie lub ścianę? Przygotuj:

  1. Pierwszym etapem działania jest przygotowanie stanowiska pracy oraz materiałów.
  2. Przenieś rysunek projektu na deski, następnie przytnij elementy do pożądanego kształtu.
  3. Wszelkie nierówności wygładź za pomocą szlifierki lub papieru ściernego.
  4. Jeżeli poszczególne elementy (na przykład deska i cyfry) wymagają sklejenia, przed złączeniem zaimpregnuj i pomaluj ich powierzchnie.
  5. Dopiero po wyschnięciu impregnatu i farby, zaaplikuj klej do drewna (nakładaj go zgodnie z zaleceniem producenta). Dzięki temu masz pewność, że każdy cal tabliczki będzie dokładnie zabezpieczony i starannie pomalowany.

Twoja tabliczka jest już gotowa, jeżeli jednak chcesz dodatkowo ją zabezpieczyć przed promieniowaniem UV i nadać połyskujące wykończenie – pomoże ci w tym VIDARON Lakierobejca Ochronno-Dekoracyjna lub w przypadku matowego wykończenia powłoki - Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy. Nie zapomnij jednak, że pod najpierw musisz użyć odpowiedniego impregnatu gruntującego, np. VIDARON Impregnat Ochronny Gruntujący.

Tabliczka adresowa drewniana, która posłuży ci przez lata

Najważniejszym etapem wykonania tabliczki jest właściwa impregnacja. Zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi i biologicznymi, takimi jak wilgoć, sinizna, pleśń czy grzyby, decyduje o tym, jak długo tabliczka adresowa będzie cieszyć twoje oko.


Kiedy najlepiej zaimpregnować drewno? To zależy od techniki, którą wykonujesz swoją tabliczkę. Niektórzy zalecają aplikację preparatu na samym początku, jeszcze przed rozpoczęciem pracy. My jednak wiemy, że cięcie i szlifowanie drewna odsłania niezabezpieczone powierzchnie, dlatego warto przesunąć impregnację na późniejszy etap.


Jeżeli którykolwiek z elementów zamierzasz pomalować na kontrastujący kolor, koniecznie nałóż impregnat pod farbę. Osobna koloryzacja może okazać się niepotrzebna – preparaty z naszej oferty dostępne są w wielu odcieniach, dzięki którym wydobędziesz głębię naturalnego koloru lub zbudujesz kontrast. Sprawdź, w jakich kolorach jest dostępny VIDARON Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Ogrodowy oraz VIDARON Impregnat Ochronno-Dekoracyjny Powłokotwórczy i wybierz wersję idealną dla swojego projektu! 


Twój ogród Cię potrzebuje – odpowiedz na jego potrzeby!

Nie zapomnij zamówić

Pamiętaj,

Twój ogród Cię potrzebuje!

Więcej porad i inspiracji znajdziesz na stronie www.vidaron.pl i w social mediach

#zostańwogrodzie

Copyright © 2020 VIDARON

Teflon™ jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Chemours używanym przez FFiL Śnieżka SA na podstawie licencji.

Gwarant: FFiL Śnieżka SA, 00-854 Warszawa, Al. Jana Pawła II 23. Czas trwania i terytorialny zasięg ochrony gwarancyjnej: 6 lat od daty zakupu, terytorium Polski. W razie stwierdzenia braku skutecznej ochrony drewna Kupujący jest uprawniony do zwrotu ceny zapłaconej za zakupiony Produkt. Gwarancja nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z przepisów o rękojmi za wady rzeczy sprzedanej. Warunki gwarancji dostępne na www.vidaron.pl